Regulamin “Mój Prąd” – szczegóły programu
Pełen regulamin programu “Mój prąd” jest dostępny na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej www.nfosigw.gov.pl. Najważniejszy dla beneficjentów programu jest fakt, że dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych dotyczy tylko nowych inwestycji, nie obejmuje powiększenia istniejącej instalacji. Jeżeli wnioskodawca posiada kilka nieruchomości, na których zrealizował inwestycje fotowoltaiczną może wnioskować o dofinansowanie do każdej z nich. Każda instalacja musi być wykonana przez uprawnioną firmę.
„Mój prąd” i inne sposoby na dofinansowanie fotowoltaiki
„Mój Prąd” to kluczowy program wspierający rozwój fotowoltaiki w Polsce. Poza nim można jednak uzyskać pieniądze z innych źródeł, na jakich zasadach?
Dotacje z programu „Czyste Powietrze”
Program „Czyste Powietrze” zachęca do zamiany nieefektywnego źródła ciepła na nowe, przyjazne środowisku metody. Najbardziej promowaną opcją ogrzewania domu w programie jest pompa ciepła, która doskonale współpracuje z instalacją fotowoltaiczną. Oba te elementy, oraz wiele innych, należące do czynności termomodernizacyjnych, podlegają dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”. Kwota maksymalnej dotacji to nawet 37 000 zł! Program ten ma jednak znacznie więcej kryteriów od programu „Mój Prąd”. Warto jednak wiedzieć, że dotacje „Czyste Powietrze” obejmują nie tylko instalacje fotowoltaiczne ale również dotacje do instalacji solarnych (wykorzystywanych do ogrzewania wody), wymianę pieców i wiele innych czynności w ramach termomodernizacji.
Niezależnie od programów po instalacji fotowoltaiki można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.
Znamy wszystkie możliwości otrzymania dotacji do fotowoltaiki w Kielcach i województwie świętokrzyskim. Jesteśmy na bieżąco z programami ogólnopolskimi oraz lokalnymi, dlatego nasi klienci mogą liczyć na pomoc również z pozyskaniem dotacji do oferowanych przez nas usług.