Solary słoneczne w ofercie Solaris OZE

Ciepła woda, nie tylko w ciepły, słoneczny dzień. Firma Solaris proponuje państwu wysokiej klasy kolektory, pozwalające na duże oszczędności. Najlepsze, najbardziej efektywne i wydajne. Stawiamy na Państwa zadowolenie.

Kolejnym rozwiązaniem, którym chcemy zainteresować naszych klientów nie tylko z terenu województwa świętokrzyskiego, są kolektory słoneczne, które na rynku przyjęły się także pod nazwą „solarów”. Mowa o urządzeniach, które w przeciwieństwie do paneli fotowoltaicznych nie produkują energii elektrycznej, ale cieplną. Ich zadaniem jest wykorzystanie promieniowania słońca do ogrzania przepływającego w nim płynu. Wyobraźmy sobie, że w ten sposób możemy ogrzać wodę do celów użytkowych (mycie naczyń, prysznic, kąpiel), która w przypadku statystycznej rodziny pozwala na zaoszczędzenie nawet kilku tysięcy kilowatogodzin w skali roku. Nic więc dziwnego, że solary słoneczne zarówno na terenie województwa świętokrzyskiego, jak i w Polsce zdobyły już sporą popularność, szczególnie w domach jednorodzinnych. Według niektórych statystyk łączna powierzchnia kolektorów słonecznych przekroczyła już 300 tys. m². Każdy zestaw solarny to oszczędność i komfort, niezależnie od tego czy służą one jako ogrzewanie domowe, podłogowe, czy basenowe. Nie zaskakuje zatem, że opinie użytkowników na temat tego sposobu pozyskiwania energii są pozytywne i coraz więcej osób występuje o dofinansowanie na solary słoneczne lub decyduje się na samodzielne finansowanie projektu. I to tym bardziej, że wraz z rozwojem branży, ceny instalacji, montażu i serwisu kolektorów słonecznych znacząco się obniżyły.

W odpowiedzi na szybko rosnące zainteresowanie fotowoltaiką, w tym solarami słonecznymi w Polsce zdecydowaliśmy się w 2011 roku uruchomić rodzinną firmę mieszącą się w samym sercu Kielc realizującą szereg usług z branży OZE – odnawialnych źródeł energii. Naszym klientom oferujemy:

  • wsparcie techniczne
  • sprzedaż
  • montaż / instalacja
  • serwis / naprawa
  • doradztwo

Kolektory słoneczne - cennik Solaris OZE

Najwyższą sprawność mogą zagwarantować tylko te kolektory słoneczne, które wykonane są z wysokiej jakości, sprawdzonych materiałów.

 

Tu nie można pozwolić sobie na eksperymenty, szukanie najtańszych rozwiązań, czy nieznanych producentów. Tanie technologie ograniczają w znaczny sposób zysk wynikający z użytkowania kolektora, zmniejszają stopę zwrotu i ograniczają funkcjonalność urządzenia, które dobrze działa jedynie w ciepłe i słoneczne dni.
Kolektory słoneczne, którymi chcemy Państwa zainteresować, to świetne rozwiązania zarówno pod względem funkcjonalnym jak i finansowym. Płaskie zestawy solarne na dachu to doskonała technologia dla każdego, kto pragnie zmniejszyć koszt energii przeznaczanej na ciepłą wodę czy dogrzewanie domu. Innym rodzajem są kolektory próżniowe zbudowane ze szklanych rurek o średnicy od kilku do kilkunastu centymetrów, ułożonych równolegle i połączonych w tzw. baterie. Wnętrze każdej z nich stanowi rurka z absorberem, a próżnia wokół niego stanowi izolator ograniczający straty ciepła, którego zaletą jest stosunkowo szybki czas nagrzewania. W związku z obecnością kilku różnych technologii, eksperci w naszym biurze w Kielcach pomogą Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz okoliczności, w jakich będzie pracowała instalacja. Warto pamiętać, że optymalnym kątem nachylenia kolektorów w naszych warunkach geograficznych jest kąt ok. 20 stopni.

Obsługujemy klientów w całym województwie Świętokrzyskim. Nasze usługi pokrywają obszar takich miejscowości jak m.in.: Końskie, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Busko-Zdrój, Jędrzejów i Włoszczowa w myśl idei – Fotowoltaika dla Świętokrzyskiego!

Dofinansowanie na słoneczne solary dachowe

Podobnie jak w przypadku innych metod generowania energii z OZE, tak i na solary dachowe można dostać dofinansowanie. Dotacje dla firm i gospodarstw domowych w jeszcze większym stopniu zwiększają opłacalność tego rodzaju inwestycji. Cena zestawu solarnego zależy od zastosowanej technologii oraz potrzeb użytkownika i rozmiaru samej instalacji. Niezależnie jednak od tego, czy chodzi o ogrzewanie do basenu, czy też dogrzewania całego budynku, solary na dach to rozwiązanie, którym warto się zainteresować.

Należy pamiętać, że dofinansowanie można uzyskać pod warunkiem, że montażu kolektorów słonecznych (solarów) dokonuje wyspecjalizowana firma.

Porozmawiaj z nami o swoim projekcie

Cresta Social Messenger