Zielone technologie – nowe kierunki w biznesie

Masz pytania?

Skontaktuj się teraz!
Doradzimy Ci

+48 736 422 641 biuro@solarisoze.pl formularz kontaktowy

Ekologiczna Energia dla Biznesu

Ekologiczna energia – po dekadach gospodarki ingerującej w środowisko naturalne, współczesne pokolenie coraz częściej bierze pod uwagę ekologiczne aspekty działalności człowieka w ramach polityki zrównoważonego rozwoju.

Wiele miast, szczególnie naszej części Europy zmaga się z problemem zanieczyszczonego powietrza. Coraz bardziej świadome tego społeczeństwo z niepokojem patrzy na ogólnodostępne wskaźniki i zastosowanie „zielonych”, proekologicznych rozwiązań. Także Unia Europejska przez różne mechanizmy wsparcia dodatkowo premiuje inwestycje bądź działalność wykorzystującą ekologiczną energię. Według badań, klienci szczególnie młodego pokolenia biorą pod uwagę, czy nabywane przez nich produkty lub usługi powstają w ramach „zielonych” technologii. Jest więc czym się chwalić. Firmy wykorzystujące energię z odnawialnych źródeł coraz chętniej podkreślają to w swoich przekazach marketingowych, na przykład na stronach internetowych, w portalach społecznościowych czy w reklamach. Zatem „zielona energia” może nie tylko przynieść wymierne oszczędności w procesie produkcyjnym, ale być także ważnym elementem promocji przyciągającym do siebie coraz bardziej wymagających klientów, czy kontrahentów. Fotowoltaika dla firm jest dodatkowym atutem.

Światowa Komisja ds. Środowiska i Rozwoju (The World Commission on Environment and Development – WCED) w 1987 roku oceniła, że cywilizacja zdążyła już osiągnąć sytuację, w której poziom dobrobytu może być utrzymany pod warunkiem odpowiedniego i oszczędnego gospodarowania zasobami, jakimi dysponuje człowiek. Doktrynę tą uznaje się za jedną ze współczesnych definicji zrównoważonego rozwoju (sustainable development). Jako drogę do jego osiągnięcia wymienia się m.in. zastosowanie Odnawialnych Źródeł Energii i dążenie do jak najwyższego jej udziału w całym sektorze energetycznym. Wystarczy powiedzieć, że według obliczeń naukowców, odpowiednie wykorzystanie energii słonecznej, wiatrowej i geotermii wystarczyłoby nie tylko do pokrycia potrzeb globalnej gospodarki, ale nawet pozwoliłoby na magazynowanie jej w postaci rezerw. Choć wygląda to na „zadanie na przyszłość”, warto zacząć od siebie, by z dumą nazywać swoją firmę czy gospodarstwo domowe przyjaznym Ziemi.

Doradztwo – Trudno wyobrazić sobie inwestycję w nowoczesne rozwiązania OZE bez fachowego doradztwa, które indywidualnie podejdzie do każdego klienta i jego oczekiwań. Wychodzimy z założenia, że każde zamówienie jest „osobną historią”.

Świadczymy pełne doradztwo nie tylko na terenie województwa świętokrzyskiego, ale także całego kraju. Nasi specjaliści służą dokładną analizą potrzeb i możliwości, a także dostosowaniem odpowiednich rozwiązań skrojonych na miarę oczekiwań i rozmiaru inwestycji, na jaką gotowy jest klient. Z chęcią odpowiemy na każde pytanie i wyjaśnimy proces pozyskiwania energii. Wskażemy zarówno mocne, jak i słabe strony konkretnych rozwiązań, a wszystko po to, by wyeliminować kosztowne straty i rozwiązać wszystkie wątpliwości od początku do końca.

Brak doradztwa, opartego na doświadczeniu specjalistów w tej branży nie wróży niczego dobrego dla inwestycji. Z naszej strony gwarantujemy Państwu, że każda złotówka zainwestowana w proponowane przez nas rozwiązania będzie efektywnie pracowała na siebie i przyniesie zwrot w spodziewanym czasie.

Oprócz jakości proponowanych przez nas rozwiązań, w naszym biurze w Kielcach, do Państwa dyspozycji jest sprawdzony i doświadczony zespół, któremu nieobce są kompleksowe projekty inwestycyjne dla najbardziej wymagających klientów.

Wsparcie techniczne – nieautoryzowane naprawy czy modyfikacje niezwykle precyzyjnego sprzętu mogą zbyt wiele kosztować

Z tego powodu nasze wsparcie techniczne dotyczy nie tylko ewentualnego serwisu, ale także doradztwa w przypadku przebudowy inwestycji czy dalszej rozbudowy istniejących instalacji. Nasi eksperci służą pomocą w każdym zakresie. Choć okres użytkowania naszych urządzeń obliczony jest na lata, mogą w tym czasie pojawić się pytania dotyczące zarówno eksploatacji, konserwacji, jak i modyfikacji. Wysoka jakość serwisu to profesjonale wsparcie techniczne, które daje pewność, że w każdym momencie otrzymacie Państwo pomoc ze strony wykwalifikowanych specjalistów i rozwiązanie ewentualnych problemów.

Przyszłość Energetyki – według światowych statystyk, niecałe 10% wytwarzanej energii pochodzi z Odnawialnych Źródeł Energii. W Polsce ten odsetek szacowany jest na około 5%. To pokazuje perspektywę dla rynku i jego potencjał wynikający z zapotrzebowania na tego typu rozwiązania.

Wzrost wydatków na zieloną energię w skali całego świata przekracza znacząco globalny wzrost PKB. Taka tendencja w ocenie ekonomistów oraz znawców sektora energetycznego wyróżnia branżę OZE. Jedno jest pewne – biura projektowo-rozwojowe będą w dalszym ciągu udoskonalać i rozwijać technologię pozyskiwania naturalnej energii. O tym, że przyszłość sektora należy do OZE, świadczą m.in. modele ekonomiczne opracowane na podstawie historycznych danych oraz prognoz zapotrzebowania na energię. W minionym stuleciu, technologie pozwalające na wykorzystanie chociażby technik fotowoltaicznych były wielokrotnie droższe niż w czasach nam współczesnych m. in. z tego powodu, że energia elektryczna powstająca w panelach słonecznych częściej kojarzyła się z technologiami kosmicznymi oraz futurystycznymi wizjami świata. Na szczęście obecna cena i efektywność takich rozwiązań jest na tyle atrakcyjna, że pozwala na ich zastosowanie w gospodarstwach domowych czy firmach. Przy okazji fotowoltaiki wystarczy wspomnieć, że tylko w 2010 roku wzrost globalnej mocy elektrowni słonecznych wyniósł prawie 73% (!).

W XXI wieku, każdego roku ta dynamika osiąga dwucyfrowe wartości. Według analityków rynku, utrzymanie się tej tendencji w kolejnych dekadach wydaje się niezagrożone.
O podobnych tendencjach można mówić w przypadku innych rozwiązań bazujących na OZE. Instytucje finansowe chętnie angażują się w specjalnie dedykowane instrumenty finansowe pomagające wdrożyć tego typu rozwiązania w przedsiębiorstwach, co z roku na rok decyduje o wzroście zapotrzebowania na tego rodzaju technologie. Według niektórych realizacja postulatu „100% energii z OZE” teoretycznie jest możliwa już w 2050 roku. Nawet jeśli wydaje się to zbyt optymistyczne, w dużej części może zostać zrealizowane, co przyznają nawet najgorliwsi krytycy tej prognozy.