Tankuj energię ze słońca

Auta elektryczne czy hybrydowe, to rosnący z roku na rok segment w motoryzacji. Z każdym rokiem auta tego typu będą dostępne w przystępniejszych cenach, dzięki czemu ich liczba na drogach jest co raz większa. Do ich dalszego prężnego rozwoju niezbędna jest odpowiednia infrastruktura składająca się z dużej sieci ładowarek elektrycznych. W końcu taki samochód też potrzebuje zasilania!

Sieć ładowarek elektrycznych w przestrzeni publicznej rozrasta się systematycznie, coraz częściej są one również spotykane na prywatnych posesjach. Wielu właścicieli elektrycznych samochodów nie przejmuje się jednak rachunkami za prąd, dlaczego? Ponieważ ładowarki to idealne dopełnienie instalacji fotowoltaicznej. Dzięki nim istnieje możliwość „tankowania” auta za darmo, prosto ze słońca! W jaki sposób zasilać stacje ładowania fotowoltaiką?

Stacje ładowania zasilane fotowoltaiką

Ładowanie aut elektrycznych lub hybrydowych jest możliwe dzięki specjalnym ładowarkom, jest ich kilka rodzajów. Wystarczy właściwy montaż takiej stacji ładowania i już, nie ma konieczności stosowania specjalnych rozwiązań. Jest to możliwe dla każdego gospodarstwa domowego lub zakładu pracy, jednak znacznie taniej i jeszcze bardziej eko jest zasilać stację ładowania fotowoltaiką, czyli energią prosto ze słońca. Dla właścicieli aut elektrycznych sprawa jest prosta, ponieważ stacje ładowania nie wymagają dodatkowej pracy, wystarczy odpowiednio dobrać wielkość instalacji i doświadczonego montażystę. W przypadku osób, które jeszcze nie posiadają auta elektrycznego ani fotowoltaiki, konieczne jest przeprowadzenie obliczeń, o ile należy zwiększyć rozmiar planowanej instalacji, aby pokryła zapotrzebowanie na prąd dla takiego auta. Oczywiście to uzależnione jest od intensywności jego użytkowania, jednak szacuje się, że roczne zapotrzebowanie stacji ładującej auto o przebiegu 150 000 km/rok to 4 kWh.

Rządowe dotacje, programy redukcji wysokoemisyjnych pojazdów, wycofywanie tradycyjnych silników sprawiają, że „elektryki” to przyszłość motoryzacji. Z kolei fotowoltaika jest przyszłością energetyki, więc oba rozwiązania są idealne dla nowoczesnych osób, które dbają o środowisko naturalne.

Już dziś sprawdź, jak zasilana fotowoltaiką stacja ładowania może pozytywnie wpłynąć na komfort Twojego życia i zwiększyć oszczędności. Zapraszamy do kontaktu!

Ładowarki elektryczne

Cresta Social Messenger