Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Pytania od osób zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii (oze) a szczególnie energią ze słońca.
Masz inne pytania? Napisz do na adres biuro@solarisoze.pl albo zadzwoń pod numer 577507003, żeby
porozmawiać z doradcą do spraw energii słonecznej w SolarisOze.

Jaki jest okres gwarancji?

Panele są objęte gwarancją wydajności na 25 lat. Na falowniki także otrzymasz 15-letnią gwarancję, czyli trzykrotnie wyższą od tych, które oferuje się na rynku. Dodatkowo klienci kupujący instalację w SolarisOze otrzymują unikalną na rynku gwarancję na całe wykonanie instalacji wynoszącą również 15 lat czyli na każdy element instalacji!

Oferowane przez nas panele fotowoltaiczne są bardzo wytrzymałe i odporne nawet na najcięższe warunki pogodowe. Trwałość instalacji fotowoltaicznej wynosi co najmniej 30 lat.

Czy panele fotowoltaiczne wymagają prac konserwacyjnych?

Prawidłowo zainstalowany system nie wymaga obsługi. Nie musisz wciskać nawet guzika, by energia zaczęła spływać do Twojego domu. Instalacje fotowoltaiczne nie wymagają też mycia. W warunkach polskich ilość opadów na terenie kraju jest wystarczająca, aby zapewnić modułom czystość. Jeżeli z powodu innych czynników wystąpiłaby potrzeba czyszczenia instalacji, powierz taką czynność wykwalifikowanym i uprawnionym specjalistom. Okres działania instalacji fotowoltaicznej może wynieść nawet ponad 30 lat.

Ile lat wytrzymają panele fotowoltaiczne?

Oferowane przez nas panele fotowoltaiczne są bardzo wytrzymałe i odporne nawet na najcięższe warunki pogodowe. Trwałość instalacji fotowoltaicznej wynosi co najmniej 20 lat.

Dlaczego wybrać instalacje fotowoltaiczne od SolarisOze?

Sami korzystamy z instalacji fotowoltaicznych. Teraz chcemy zapewnić innym możliwość czerpania korzyści, jakie przynosi energia słoneczna dotyczy to głównie oszczędności dla Twojego budżetu oraz ochronimy środowisko naturalne.

Montażem instalacji zajmujemy się już od 6 lat, zamontowaliśmy już ponad 2 tysiące instalacji, nasze doświadczenie procentuje dla Ciebie. Jakość oferowanych instalacji oraz  dokładność i trwałość instalacji to nasza specjalność.

Jakie systemy wsparcia dla fotowoltaiki są dostępne na polskim rynku?

Kupując instalację fotowoltaiczną, możesz skorzystać z dotacji rządowej w ramach programu „Mój prąd” w kwocie 5 tysięcy złotych. Dodatkowo możesz skorzystać tzw. ulgi termoizolacyjnej i odliczyć 18% lub 32% wartości całej inwestycji od swojego podatku za rok 2019. Jeżeli pełna wartość odliczenia nie jest pokryta w Twoim rocznym dochodzie, będziesz mógł odliczyć sobie pozostałą kwotę w kolejnych 6 latach. Możliwość ta zależy od spełnienia przez klienta warunków przewidzianych w przepisach prawa i zależy od indywidualnej sytuacji klienta. Nasi specjaliści przeprowadzą Cię, poprzez ten proces.

Ponad to możemy pomóc sfinansować Twoją instalację poprzez atrakcyjny kredyt rozłożony na korzystne raty.

Więcej informacji na stronie NFOŚiGW: https://doradztwo-energetyczne.gov.pl/

Jak długo trwa montaż?

Montaż zazwyczaj zajmuje 1 dzień, następnym etapem jest zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej do zakładu energetycznego, który przygotuje dla Ciebie nową umowę prosumencką i zapewni bezpłatnie wyminę licznika na dwukierunkowy. Po tych czynnościach instalacja zacznie przynosić Ci korzyści.

Od czego zależy koszt instalacji fotowoltaicznej?

Koszt każdej instalacji fotowoltaicznej uzależniony jest od jej indywidualnej konfiguracji i mocy nominalnej. Moc dobierana jest w oparciu o roczne zużycie energii elektrycznej w domu. W celu wstępnego skonfigurowania instalacji porozmawiaj z nami poprzez Messenger.

Jak zamówić instalację fotowoltaiczną w SolarisOze?

  1. Skontaktuj się z nami telefonicznie, poprzez mail, formularz na www lub Messenger.
  2. Nasz specjalista skonsultuje się z Tobą w celu omówienia szczegółów oferty.
  3. Po Twoim zaakceptowaniu wstępnej oferty, SolariOze skontaktuje się z Tobą w celu zaplanowania audytu dla domu.
  4. Gdy zaakceptujesz ofertę, podpiszesz umowę, opłacisz zaliczkę,  SolarisOze zajmie się montażem instalacji fotowoltaicznej i dopilnuje, aby wszystko działało tak, jak należy.

Ile można zaoszczędzić, przechodząc na energię słoneczną?

Na rachunku za prąd możemy obniżyć koszt zakupu energii i dystrybucji do 90%. Obniżce nie podlegają opłaty stałe. W obliczeniu potencjalnych korzyści pomoże ci nasz doradca energetyczny.

Czy instalacja fotowoltaiczna w pełni zaspokoi potrzeby energetyczne mojego domu?

Większość instalacji fotowoltaicznych jest w stanie generować tyle energii, ile potrzeba gospodarstwu domowemu przez cały rok.

Czy instalacja będzie wytwarzała tyle samo energii przez cały rok?

O panelach słonecznych istnieje wiele mitów. Najpopularniejszy to „Panele pracują tylko w słoneczne dni”.

Do działania paneli niezbędne jest promieniowanie ultrafioletowe, a przedziera się ono do ziemi nawet w pochmurne dni.

Instalacja nie osiągnie wtedy maksimum swojej sprawności, ale mimo to nie ma potrzeby do zmartwień.

W zależności od pory roku instalacja będzie generowała różne ilości energii elektrycznej. Wydajność systemu wzrasta latem, gdy dni są dłuższe, a w miesiącach zimowych, ze względu na ograniczony dostęp do światła słonecznego, ulega zmniejszeniu. Różnice te zbilansuje rozliczenie prosumenckie z zakładem energetycznym. To dzięki niemu nadwyżki wyprodukowane w lecie, wykorzystasz w miesiącach zimowych lub w porach nocnych.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Prawie każdy dom może zostać wyposażona w instalację fotowoltaiczną. Dokładne możliwości w zakresie fotowoltaiki zależą od położenia domu, budynku firmy, garażu, wiaty oraz liczby zainstalowanych paneli słonecznych oraz ustawienia i nachylenia dachu. O szacunkową wycenę instalacji fotowoltaicznej i przewidywane oszczędności możesz zapytać naszego specjalistę.

SolarisOze oferuje tylko najlepszej jakości solary

Najwyższą sprawność mogą zagwarantować tylko te kolektory, które wykonane są z wysokiej jakości, sprawdzonych materiałów.

Napisz do nas!

Wycenę prześlemy w ciągu 24h!

25-306 Kielce
ul. Warszawska 6/4

Cresta Social Messenger