Fotowoltaika Kielce

Kosmiczne technologie, urządzenia najwyższej klasy na wyciągnięcie ręki. Oferowane przez nas panele fotowoltaiczne zamieniające energię
słoneczną w prąd elektryczny to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni racjonalne oszczędności i ochronę środowiska naturalnego. Sprawdź możliwości fotowoltaiki!

Fotowoltaika to ochrona środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń

Uzyskiwaną dzięki panelom fotowoltaicznym energię można zużywać w trybie bieżącym, a także magazynować i odsprzedawać.

Wszystko rzecz jasna zależy od tego, na jakie rozwiązania zdecyduje się inwestor. Warto więc porozmawiać ze specjalistami w naszym biurze w Kielcach, zobaczyć nasz cennik i wybrać taką instalację, która najbardziej będzie odpowiadała potrzebom i pomysłom na zarządzanie budżetem domowym. Należy pamiętać, że decyzja o fotowoltaice to inwestycja w przyszłość, a wygenerowane dzięki temu oszczędności gwarantują wieloletnią satysfakcję. Z chwilą podłączenia instalacji domowa sieć energetyczna zaczyna korzystać z darmowej energii elektrycznej, którą czerpie ze słońca, przyczyniając się w ten sposób do ochrony naszej planety i zapewniając dzięki temu godne dziedzictwo następnym pokoleniom.

Fotowoltaika to jeden z tych elementów miksu energetycznego, którego znaczenie będzie rosło wraz z odchodzeniem od paliw kopalnych. Panele fotowoltaiczne już teraz są coraz chętniej i częściej wybieranym rozwiązaniem przez osoby, które dostrzegają opłacalność tego rodzaju instalacji. Również dotacje na fotowoltaikę sprawiają, że branża dynamicznie się rozwija, a ilość ogniw słonecznych w Polsce rośnie. Dzięki temu pojawiają się nowe technologie, a oferta produktów fotowoltaicznych się poszerza. To zatem dobry moment, aby zainwestować w panele słoneczne. Stale wzrastające ceny prądu sprawiają, że ogniwa fotowoltaiczne z każdym rokiem będą tylko coraz bardziej opłacalne i atrakcyjne pod kątem finansowym.

W odpowiedzi na szybko rosnące zainteresowanie fotowoltaiką w Polsce zdecydowaliśmy się w 2011 roku uruchomić rodzinną firmę mieszącą się w samym sercu Kielc realizującą szereg usług z branży OZE – odnawialnych źródeł energii. Naszym klientom oferujemy:

  • wsparcie techniczne,
  • sprzedaż,
  • montaż i instalację,
  • serwis i naprawy,
  • fachowe doradztwo.

Zalety instalacji fotowoltaicznych: panele monokrystaliczne i multikrystaliczne

Wyobraź sobie instalację, która daje ponad 25 lat gwarancji na produkcję darmowej energii. Do tego cały czas mowa o urządzeniach zupełnie bezobsługowych. Panele fotowoltaiczne to instalacje, w których nie trzeba niczego wymieniać, co ogranicza prace serwisowe właściwie do minimum. Wśród technologii stosowanych w fotowoltaice wspomnieć warto o:

panelach monokrystalicznych, które są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem w branży. Technologia ich produkcji rozwinęła się m.in. dzięki kosmicznemu wyścigowi w dobie zimnej wojny w drugiej połowie XX wieku. Satelity wysyłane w kosmos były przede wszystkim zasilane dzięki potężnym panelom słonecznym. To wtedy przechodziły one najbardziej skomplikowany i wymagający egzamin z właściwości użytkowych i w przemyśle kosmicznym używane są do dziś, co dowodzi, że stale ulepszane zdały go wyśmienicie. Dziś nadszedł czas, by „technologie kosmiczne” w bardzo atrakcyjnej cenie wykorzystać w produkcji energii i wdrożyć w życie codzienne.

Inżynierowie i pracujący w wielu ośrodkach naukowcy znaleźli sposób na obniżenie kosztów takiej produkcji. O ile satelity i kosmiczne próbniki wyposażone są w panele z arsenkiem galu, na ziemi udało się go zastąpić innym minerałem o podobnych właściwościach. W przypadku paneli słonecznych kluczowym pierwiastkiem jest krzem (Si), który ma świetne właściwości pozwalające na sprawne przetwarzanie promieniowania słońca. Monokrystaliczne, stworzone z pojedynczego i jednorodnego kryształu krzemu, są poddane niezwykle precyzyjnemu procesowi produkcyjnemu, który polega na cięciu krzemowego bloku na cienkie warstwy o grubości ok. 0,3 mm, co przekłada się nie tylko na wydajność, ale także na długi termin przydatności urządzenia.

panelach multikrystalicznych, które z uwagi na swoją budowę (wiele kryształków krzemu) często nazywane są polikrystalicznymi. Choć różnica w wyglądzie jest minimalna, odznaczają się innymi właściwościami technologicznymi od paneli monokrystalicznych i pomimo niższej wydajności, rozwiązanie to zdobyło na świecie niemałą popularność. Stoi za tym przede wszystkim mniej złożony proces produkcji paneli multikrystalicznych, który przekłada się na ostateczne ceny i koszt instalacji. Dla ekologów ważne jest to, że proces ich produkcji jest łatwiejszy, szybszy oraz generuje mniej odpadów. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne mogą mieć lepszą efektywność niż panele słoneczne monokrystaliczne w warunkach zachmurzenia.

Fotowoltaika to przyszłość OZE: organiczne ogniwa słoneczne

Warto dodać, że na rynku pojawiają się elastyczne organiczne ogniwa słoneczne. Fotowoltaika bazująca na krzemie dobrze pochłania światło i ma dobrą żywotność, ale przez brak elastyczności nie nadaje się na montaż w każdym miejscu. Jej produkcja jest zaś na tyle skomplikowana, że wciąż poszukuje się nowych rozwiązań. Organiczne panele fotowoltaiczne, czyli oPV, to nadzieja branży – łatwo wyprodukować duże ilości organicznych warstw polimerowych, które są na tyle elastyczne, że można je zginać. Dzięki temu ogniwa fotowoltaiczne tego rodzaju już teraz znajdują zastosowanie na jachtach, łodziach czy przyczepach kempingowych. Nie są jednak tak trwałe, jak krzemowe baterie słoneczne. Nie są też równie efektywne. Przeszkody nie zniechęcają jednak ani badaczy, ani użytkowników, a ich dodatkowym atutem jest cena zestawu oraz dotacje, jakie są przeznaczane na rozwój tej technologii. W przyszłości organiczne panele słoneczne mogą być równie popularne co ogniwa fotowoltaiczne oparte na krzemie.

Fotowoltaika to branża, która rozwija się w ogromnym tempie. Dofinansowanie, które można uzyskać na baterie słoneczne sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. Duże znaczenie dla rozwoju technologii w Polsce miał, działający również w województwie świętokrzyskim, program „Mój Prąd”. Wzrost cen energii, a także fakt, iż ogniwa słoneczne można wykorzystać nie tylko do produkcji prądu, ale i do ogrzewania wody użytkowej oraz domu, to czynniki, dzięki którym instalacja fotowoltaiczna jest coraz bardziej opłacalna nawet wtedy, gdy dofinansowanie jest ograniczone lub wcale go nie ma. Zestawy fotowoltaiczne to przyszłość, co potwierdzają liczne pozytywne opinie użytkowników tych systemów. Z naszymi ekspertami już teraz mogą Państwo wybrać odpowiednią instalację i zagwarantować sobie oszczędności i darmową energię elektryczną na wiele lat.

Obsługujemy klientów w całym województwie Świętokrzyskim. Nasze usługi pokrywają obszar takich miejscowości jak m.in.: Końskie, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Busko-Zdrój, Jędrzejów i Włoszczowa w myśl idei – fotowoltaika dla Świętokrzyskiego!

Instalacje fotowoltaiczne są popularnym wyborem wśród opcji energii odnawialnej ze względu na stosunkowo niskie wymagania konserwacyjne i długą żywotność elementów systemu. Wynika to z między innymi z braku ruchomych części w instalacji PV, a zatem istnieje niewielkie prawdopodobieństwo awarii mechanicznej. Większość systemów fotowoltaicznych jest w stanie wytwarzać energię przez co najmniej 30 lat.

Instalacja PV składa się z kilku niezbędnych komponentów umożliwiających jej skuteczne przekształcenie energii w prąd przemienny wykorzystywany przez urządzenia gospodarstwa domowego i służących do w celu magazynowania nadmiaru energii elektrycznej. Najbardziej podstawowym i zarazem zauważalnym elementem instalacji PV są panele słoneczne (panele fotowoltaiczne) pokryte szkłem hartowanym skutecznie chroniącym je przed uszkodzeniami spowodowanymi warunkami atmosferycznymi. Moc wyjściową pracy paneli słonecznych określa się w watach, jest to maksymalna wartość energii produkowanej przez panel fotowoltaiczny w idealnych warunkach. Moc wyjściowa z reguły wynosi od 10 do 300 watów.

Panele składają się z krzemowych ogniw fotowoltaicznych (fotoogniw), które są najważniejszym elementem całej instalacji PV, ponieważ gdy promienie słoneczne docierają do półprzewodnika ogniwa, elektrony energii słonecznej są uwalniane i zaczyna się proces wytwarzania prądu elektrycznego. Ogniwa fotowoltaiczne są zwykle połączone ze sobą i zamontowane na ramie zwanej powszechnie modułem PV.

Panele słoneczne i akumulatory wytwarzają prąd stały, natomiast urządzenia gospodarstwa domowego wykorzystują do funkcjonowania prąd przemienny W celu przekształcenia napięcia stałego na użyteczne zmienne 230V o częstotliwości 50Hz , wykorzystuje się inwerter, zwany popularnie falownikiem. Wyróżniamy inwertery sieciowe on-grid lub falowniki niewspółpracujące z siecią off-grid, ponadto jednofazowe lub trójfazowe, zewnętrzne lub wewnętrzne oraz inwertery sieciowe i wyspowe.

W kompletnym zestawie fotowoltaicznym niezbędnym elementem są również zabezpieczenia zmiennoprądowe AC i zabezpieczenia stałoprądowe DC chroniące instalację PV przed uszkodzeniami spowodowanymi wyładowaniami elektrycznymi.

Innymi komponentami instalacji fotowoltaicznej są:

  • system montażowy,
  • kable solarne i złącza,
  • optymalizatory fotowoltaiczne.

Jak działają panele słoneczne?

Wraz z istotną poprawą wydajności technicznej instalacji fotowoltaicznych, koszt wytworzenia prądu z energii słonecznej gwałtownie spadł w ostatnich latach, co przyczyniło się do wzrostu popytu na „zieloną energię” w Polsce. Najczęściej zadawanym pytaniem przez potencjalnych inwestorów jest „jak działa fotowoltaika?”, dlatego postaramy się zająć się kwestią mechanizmu wytwarzania prądu dla Twojego domu z energii słonecznej.

Panele solarne działają poprzez absorbowanie światła słonecznego za pomocą ogniw fotowoltaicznych, generowanie prądu stałego DC, a następnie przekształcenie go w energię prądu przemiennego AC za pomocą technologii inwerterowej. Energia prądu o napięciu zmiennym przepływa przez panel elektryczny domu i jest odpowiednio dystrybuowana do urządzeń gospodarstwa domowego.

Główne etapy działania paneli słonecznych:

  • ogniwa fotowoltaiczne absorbują energię solarną i przekształcają ją w prądy stały (DC),
  • falownik (inwerter) przetwarza prąd stały z modułów słonecznych na prąd zmienny, wykorzystywany przez większość urządzeń znajdujących się w domu,
  • energia elektryczna przepływa przez dom, zasilając urządzenia elektroniczne,
  • nadwyżka energii elektrycznej wytwarzanej przez panele solarne jest doprowadzana do sieci elektrycznej.

Rodzaje instalacji PV i ich zastosowanie

Instalacje PV można podzielić na 3 kategorie na podstawie ich połączenia z siecią elektryczną. Wyróżnia się instalacje typu: off-grid, on-grid i systemy hybrydowe będące kombinacją obydwu.

1. Instalacje fotowoltaiczne on-grid
System typu on-grid jest zintegrowany z publiczną siecią energetyczną. Dostarczanie energii elektrycznej może przepływać z sieci do domu gospodarstwa domowego i vice versa – z domu użytkownika do sieci zakładu energetycznego. Ta funkcja sprawia, że tego typu system słoneczny jest niedrogi, stabilny i niezwykle uniwersalny. Panele fotowoltaiczne energię energie słoneczną w stały prąd, który jest wysyłany do falownika modyfikującego go w prąd przemienny, dzięki czemu istnieje możliwość zasilenia elektronicznych elementów gospodarstwa domowego.

2. Instalacje fotowoltaiczne off-grid
Opcja preferowana z reguły przez mieszkańców mniejszych miejscowości. System typu off-grid z podtrzymaniem bateryjnym w przeciwieństwie do poprzedniego rodzaju instalacji jest w stanie nadwyżkę wytworzonej energii magazynować w banku akumulatorów i wykorzystać ją w momencie kryzysowym, np. kiedy wystąpi przerwa w dostawie prądu z sieci elektrycznej lub podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

3. Instalacje fotowoltaiczne hybrydowe
Instalacje hybrydowe są najbardziej kompleksowym rozwiązaniem dającym użytkownikowi pełny zakres możliwości, niezależnie czy jest on już podłączony do sieci elektrycznej, czy planuje wytwarzać prąd na własną rękę. Instalacja hybrydowa łączy technologię instalacji typ on-grid i off-grid w jednym systemie.

Korzyści z fotowoltaiki

Energia słoneczna jest nieograniczonym odnawialnym źródłem energii, które nie emituje dwutlenku węgla ani innych gazów, ponieważ nie zużywa paliwa. Nie wymaga też innych zasobów, takich jak woda lub wiatr. Jest to aspekt, który sprawia, że jest to jeden z najciekawszych systemów wytwarzania energii z perspektywy dbania o środowisko naturalne. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych korzyści, które należy wziąć pod uwagę podczas rozważania instalacji paneli słonecznych:

1. Brak kosztów produkcji energii

Energia słoneczna nie wymaga do pracy żadnych zewnętrznych źródeł zasilania, więc koszty utrzymania i produkcji energii są praktycznie zerowe. Jedynym kosztem związanym z wykorzystaniem energii słonecznej jest zakup i instalacja komponentów zestawu PV.

2. Bezproblemowa instalacja

Prostota budowy środków montażowych, które mogą być instalowane praktycznie wszędzie, pozwoli na szybką i sprawną instalacje systemu fotowoltaicznego. Dodatkową zaletą jest możliwość dostarczania energii elektrycznej w odległych lokalizacjach, gdzie koszt instalacji elektrycznych linii dystrybucyjnych jest zbyt wysoki lub niewykonalny.

3. Wpływ na środowisko

Produkcja energii słonecznej nie powoduje zanieczyszczenia otoczenia, co jest ważnym aspektem, szczególnie podczas podejmowania decyzji o planowaniu instalacji energetycznej na obszarach miejskich. Nie generuje również odpadów, ponieważ nie wymaga konserwacji, a żywotność systemu fotowoltaicznego jest znacznie dłuższa niż w innych systemach produkcji energii. Panele słoneczne są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wpływ środowiska w ekstremalnych warunkach pogodowych.

4. Bezpieczeństwo sieci energetycznej

Jest to ważna pośrednia korzyść, która ma bezpośredni wpływ na wydajność sieci energetycznej w przypadku typowych problemów związanych z awariami i spadkami napięcia. Instalacja PV zwiększa bezpieczeństwo energetyczne, ponieważ umożliwia magazynowanie energii elektrycznej i wykorzystanie jej podczas przerw w dostawach prądu z publicznej sieci energetycznej.

Nasze realizacje fotowoltaiczne

Kielce (woj. Świętokrzyskie)

20,075 kW Jeleniów (woj. Świętokrzyskie)

20,13 kW Strawczyn (woj. Świętokrzyskie)

12,96 kW Jeleniów (woj. Świętokrzyskie)

3,52 kW Końskie (woj. Świętokrzyskie)

4,34 kW Daleszyce (woj. Świętokrzyskie)

4,41 kW Busko-Zdrój (woj. Świętokrzyskie)

6 kW Małęczyn (woj. Warmińsko-Mazurskie)

2,8 kW Kielce (woj. Świętokrzyskie)

Domaszowice (woj. Świętokrzyskie)

5,9 kW Gowarczów (woj. Świętokrzyskie)

8kW Zagnańsk (woj. Świętokrzyskie)

6,82 kW Suchedniów (woj. Świętokrzyskie)

40 kW Jędrzejów

Radzymin (woj. Mazowieckie)

8 kW Ostojów

9kW Skarżysko Kamienna

30 kW Chmielnik

39,96 kW Bodzentyn

9 kW - Starachowice (woj. Świętokrzyskie)

40 kW Kielce

39,78 kW Masłów

39,75 kW Zagórze (woj. Świętokrzyskie)

39,875 kW Skarżysko-Kamienna

40kW Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej

50 kW Brody k.Starachowic

49,98 kW Kielce (woj. Świętokrzyskie)

16 kW Kielce (woj. Świętokrzyskie)

Napisz do nas!

Wycenę prześlemy w ciągu 24h!

25-306 Kielce
ul. Warszawska 6/4

Cresta Social Messenger