Panele Fotowoltaiczne

Kosmiczne technologie, urządzenia najwyższej klasy na wyciągnięcie ręki. Oferowane przez nas panele fotowoltaiczne zamieniające energię
słoneczną w prąd elektryczny to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni racjonalne oszczędności i ochronę środowiska naturalnego.

Dotacja do fotowoltaiki w programie „Mój prąd”

Uzyskiwaną dzięki panelom fotowoltaicznym energię można zużywać w trybie bieżącym, a także magazynować i odsprzedawać.

 

Wszystko rzecz jasna zależy od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy. Warto więc porozmawiać z naszymi specjalistami w naszym biurze w Kielcach, zobaczyć nasz cennik i wybrać taką instalację, która najbardziej będzie odpowiadała potrzebom i pomysłom na zarządzanie budżetem domowym. Pamiętajmy, że za każdym razem, gdy decydujemy się na takie rozwiązanie, inwestujemy w przyszłość, a wygenerowane dzięki temu oszczędności mamy zagwarantowane na wiele lat. Z chwilą włączenia instalacji otrzymujemy dostęp do darmowej energii elektrycznej, którą otrzymujemy od słońca, przyczyniając się w ten sposób do ochrony naszej planety i zapewniając dzięki temu godne dziedzictwo następnym pokoleniom.

Fotowoltaika to jeden z tych elementów miksu energetycznego, którego znaczenie będzie rosło wraz z odchodzeniem od paliw kopalnych. Panele fotowoltaiczne już teraz są coraz chętniej i coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez osoby, które dostrzegają opłacalność tego rodzaju instalacji. Również dotacje na fotowoltaikę sprawiają, że branża dynamicznie się rozwija, a ilość ogniw słonecznych w Polsce rośnie. Pojawiają się nowe technologie, a oferta produktów fotowoltaicznych się poszerza. To zatem dobry moment, aby zainwestować w panele słoneczne. Stale wzrastające ceny prądu sprawiają, że ogniwa fotowoltaiczne z każdym rokiem będą tylko coraz bardziej opłacalne i atrakcyjne pod kątem finansowym.

W odpowiedzi na szybko rosnące zainteresowanie fotowoltaiką w Polsce zdecydowaliśmy się w 2011 roku uruchomić rodzinną firmę mieszącą się w samym sercu Kielc realizującą szereg usług z branży OZE – odnawialnych źródeł energii. Naszym klientom oferujemy:

  • wsparcie techniczne
  • sprzedaż
  • montaż / instalacja
  • serwis / naprawa
  • doradztwo

Lista zalet fotowoltaiki jest zdecydowanie dłuższa

 

Wyobraźmy sobie instalację, która daje nam ponad 25 lat gwarancji na produkcję. Do tego cały czas mówimy o urządzeniach zupełnie bezobsługowych. Panele fotowoltaiczne to instalacje, w których nie trzeba niczego wymieniać, co ogranicza prace serwisowe właściwie do minimum. Wśród technologii stosowanych w fotowoltaice wspomnieć warto o:

panelach monokrystalicznych, które są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem w branży. Technologia ich produkcji rozwinęła się m.in. dzięki kosmicznemu wyścigowi w dobie zimnej wojny w drugiej połowie XX wieku. Satelity wysyłane w kosmos były przede wszystkim zasilane dzięki potężnym panelom słonecznym. To wtedy przechodziły one najbardziej skomplikowany i wymagający egzamin z właściwości użytkowych i w przemyśle kosmicznym używane są do dziś, co dowodzi, że stale ulepszane zdały go wyśmienicie. Dziś nadszedł czas, by „technologie kosmiczne” w bardzo atrakcyjnej cenie wykorzystać w produkcji energii i wdrożyć w życie codzienne.

Inżynierowie i pracujący w wielu ośrodkach naukowcy znaleźli sposób na obniżenie kosztów takiej produkcji. O ile satelity i kosmiczne próbniki wyposażone są w panele z arsenkiem galu, na ziemi udało się go zastąpić innym minerałem o podobnych właściwościach. W przypadku naszych paneli słonecznych kluczowym pierwiastkiem jest krzem (Si), który ma świetne właściwości pozwalające na sprawne przetwarzanie promieniowania słońca. Monokrystaliczne, stworzone z pojedynczego i jednorodnego kryształu krzemu, są poddane niezwykle precyzyjnemu procesowi produkcyjnemu, który polega na cięciu krzemowego bloku na cienkie warstwy o grubości ok. 0,3 mm, co przekłada się nie tylko na wydajność, ale także na długi termin przydatności urządzenia.

panelach multikrystalicznych, które z uwagi na swoją budowę (wiele kryształków krzemu) często nazywane są polikrystalicznymi. Choć różnica w wyglądzie jest minimalna, odznaczają się innymi właściwościami technologicznymi od paneli monokrystalicznych i pomimo niższej wydajności, rozwiązanie to zdobyło na świecie niemałą popularność. Stoi za tym przede wszystkim mniej złożony proces produkcji, który przekłada się na ostateczne ceny i koszt instalacji. Polikrystaliczne panele fotowoltaiczne mogą mieć lepszą efektywność niż panele słoneczne monokrystaliczne w warunkach zachmurzenia

Fotowoltaika to przyszłość OZE i pozyskiwania energii

 

Warto również dodać, że na rynku pojawiają się elastyczne organiczne ogniwa słoneczne. Fotowoltaika bazująca na krzemie dobrze pochłania światło i ma dobrą żywotność, ale przez brak elastyczności nie nadaje się na montaż w każdym miejscu. Jej produkcja jest zaś na tyle skomplikowana, że wciąż poszukuje się nowych rozwiązań. Organiczne panele fotowoltaiczne, czyli oPV, to nadzieja branży – łatwo wyprodukować duże ilości organicznych warstw polimerowych, które są na tyle elastyczne, że można je zginać. Dzięki temu ogniwa fotowoltaiczne tego rodzaju już teraz znajdują zastosowanie na jachtach, łodziach czy przyczepach kempingowych. Nie są jednak tak trwałe jak krzemowe baterie słoneczne. Nie są też równie efektywne. Przeszkody nie zniechęcają jednak ani badaczy, ani użytkowników, a dodatkowym atutem jest cena zestawu oraz dotacje, jakie są przeznaczane na rozwój tej technologii. W przyszłości organiczne panele słoneczne mogą być równie popularne co ogniwa fotowoltaiczne oparte na krzemie.

Fotowoltaika to branża, która rozwija się w ogromnym tempie. Dofinansowanie, które można uzyskać na baterie słoneczne sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. Wzrost cen energii, a także fakt, iż ogniwa słoneczne można wykorzystać nie tylko do produkcji prądu, ale i do ogrzewania wody użytkowej oraz domu, to czynniki, dzięki którym instalacja fotowoltaiczna jest coraz bardziej opłacalna nawet wtedy, gdy dofinansowanie jest ograniczone lub wcale go nie ma. Zestawy fotowoltaiczne to przyszłość, co potwierdzają zresztą opinie użytkowników tych systemów. Z naszymi ekspertami już teraz mogą Państwo wybrać odpowiednią instalację i zagwarantować sobie oszczędności i darmową energię elektryczną na wiele lat.

Obsługujemy klientów w całym województwie Świętokrzyskim. Nasze usługi pokrywają obszar takich miejscowości jak m.in.: Końskie, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Busko-Zdrój, Jędrzejów i Włoszczowa w myśl idei – Fotowoltaika dla Świętokrzyskiego!

Nasze realizacje fotowoltaiczne

Kielce (woj. Świętokrzyskie)

20,075 kW Jeleniów (woj. Świętokrzyskie)

20,13 kW Strawczyn (woj. Świętokrzyskie)

12,96 kW Jeleniów (woj. Świętokrzyskie)

3,52 kW Końskie (woj. Świętokrzyskie)

4,34 kW Daleszyce (woj. Świętokrzyskie)

4,41 kW Busko-Zdrój (woj. Świętokrzyskie)

6 kW Małęczyn (woj. Warmińsko-Mazurskie)

2,8 kW Kielce (woj. Świętokrzyskie)

Domaszowice (woj. Świętokrzyskie)

5,9 kW Gowarczów (woj. Świętokrzyskie)

8kW Zagnańsk (woj. Świętokrzyskie)

6,82 kW Suchedniów (woj. Świętokrzyskie)

40 kW Jędrzejów

Radzymin (woj. Mazowieckie)

8 kW Ostojów

9kW Skarżysko Kamienna

30 kW Chmielnik

39,96 kW Bodzentyn

9 kW - Starachowice (woj. Świętokrzyskie)

40 kW Kielce

39,78 kW Masłów

39,75 kW Zagórze (woj. Świętokrzyskie)

39,875 kW Skarżysko-Kamienna

40kW Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej

50 kW Brody k.Starachowic

49,98 kW Kielce (woj. Świętokrzyskie)

16 kW Kielce (woj. Świętokrzyskie)

Napisz do nas!

Wycenę prześlemy w ciągu 24h!

25-306 Kielce
ul. Warszawska 6/4

Cresta Social Messenger