Panele fotowoltaiczne – niższe koszty energii elektrycznej

SOLARIS OZE

Uzyskiwaną dzięki panelom fotowoltaicznym energię można zużywać w trybie bieżącym, a także magazynować i odsprzedawać.

Wszystko rzecz jasna zależy od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy. Warto więc porozmawiać z naszymi specjalistami w naszym biurze w Kielcach i wybrać taką instalację, która najbardziej będzie odpowiadała potrzebom i pomysłom na zarządzanie budżetem domowym. Pamiętajmy, że za każdym razem, gdy decydujemy się na takie rozwiązanie, inwestujemy w przyszłość, a wygenerowane dzięki temu oszczędności mamy zagwarantowane na wiele lat. Z chwilą włączenia instalacji otrzymujemy dostęp do darmowej energii elektrycznej, którą otrzymujemy od słońca, przyczyniając się w ten sposób do ochrony naszej planety i zapewniając dzięki temu godne dziedzictwo następnym pokoleniom.

Lista zalet fotowoltaiki jest zdecydowanie dłuższa

Wyobraźmy sobie instalację, która daje nam ponad 25 lat gwarancji na produkcję. Do tego cały czas mówimy o urządzeniach zupełnie bezobsługowych. Panele fotowoltaiczne to instalacje, w których nie trzeba niczego wymieniać, co ogranicza prace serwisowe właściwie do minimum. Wśród technologii stosowanych w fotowoltaice wspomnieć warto o:

  • panelach monokrystalicznych, które są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem w branży. Technologia ich produkcji rozwinęła się m.in. dzięki kosmicznemu wyścigowi w dobie zimnej wojny w drugiej połowie XX wieku. Satelity wysyłane w kosmos były przede wszystkim zasilane dzięki potężnym panelom słonecznym. To wtedy przechodziły one najbardziej skomplikowany i wymagający egzamin z właściwości użytkowych i w przemyśle kosmicznym używane są do dziś, co dowodzi, że stale ulepszane zdały go wyśmienicie. Dziś nadszedł czas, by „technologie kosmiczne” w bardzo atrakcyjnej cenie wykorzystać w produkcji energii i wdrożyć w życie codzienne.

 

Inżynierowie i pracujący w wielu ośrodkach naukowcy znaleźli sposób na obniżenie kosztów takiej produkcji. O ile satelity i kosmiczne próbniki wyposażone są w panele z arsenkiem galu, na ziemi udało się go zastąpić innym minerałem o podobnych właściwościach. W przypadku naszych paneli słonecznych, kluczowym pierwiastkiem jest krzem (Si), który ma świetne właściwości pozwalające na sprawne przetwarzanie promieniowania słońca. Monokrystaliczne, stworzone z pojedynczego i jednorodnego kryształu krzemu, są poddane niezwykle precyzyjnemu procesowi produkcyjnemu, który polega na cięciu krzemowego bloku na cienkie warstwy o grubości ok. 0,3 mm, co przekłada się nie tylko na wydajność, ale także na długi termin przydatności urządzenia.

  • panelach multikrystalicznych, które z uwagi na swoją budowę (wiele kryształków krzemu) często nazywane są polikrystalicznymi. Choć różnica w wyglądzie jest minimalna, odznaczają się innymi właściwościami technologicznymi od paneli monokrystalicznych i pomimo niższej wydajności, rozwiązanie to zdobyło na świecie niemałą popularność. Stoi za tym przede wszystkim mniej złożony proces produkcji, który przekłada się na ostateczną cenę. 

Solaris Oze
ul. Kościuszki 11
25-310 Kielce

pon. - pt.
08:00 - 17:00